PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

"Sparta" Złotów - "Włókniarz" Okonek 4-1

Nikt chyba nie pomyślał że zespół Włókniarza Okonek osłabiony kadrowo postawi zespołowi Sparty tak wysoko poprzeczkę. W I połowie goście umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy grając wysoko „pressingiem” i stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych o czym może świadczyć stosunek akcji podbramkowych 7 do 3 dla Włókniarza. Dało to efekt na początku II połowy w 51 minucie meczu kiedy to pod naporem napastnika zespołu Okonka Michał Pinkowski tak niefortunnie zagrał do własnego bramkarza w światło własnej bramki, że Jakub Adamski chcąc przyjąć piłkę zewnętrzną częścią stopy, musnął ją tylko, a ta powędrowała do bramki i było 1:0 dla gości. Poczynione zmiany przed II połową i stracona pechowo bramka rozbudziło jeszcze bardziej nasz zespół do walki. Efekty przyszły niemal od razu. W 62 minucie meczu Mateusz Chudziński wyrównuje, a chwilę później wprowadzony Patryk Lach, strzela gola na 2:1 dla gospodarzy po wrzutce z 20 metra. Goście nadal groźnie atakowali ale nieskutecznie. W 75 minucie spotkania Karol Szweda po składnej akcji wraz ze swoim wychowankiem Janem Turkowiakiem lewą stroną boiska podwyższa wynik meczu na 3:1. Okoneczczanie mimo niekorzystengo wyniku nie wykorzystują sytuacji podbramkowych, a wiadomo że wg przysłowia to się zawsze mści. Kropkę nad "i" w 87 minucie stawia po indywidualnej akcji Jan Turkowiak i kolejny derbowy pojedynek po stronie Sparty Złotów. Pochwały w tym meczu należą się Mateuszowi Hryconiowi, który dwukrotnie w meczu wybijał piłkę z linii bramkowej gospodarzy.

Sparta Złotów - Włókniarz Okonek 4-1 (0-0)

Bramki dla Sparty: M. Chudziński, P. Lach, K. Szweda, J. Turkowiak

Skład Sparty: J. Adamski - W. Fertikowski, G.Kasak (71' M. Massel), M. Pinkowski, M. Hrycoń, T. Malczewski (46' A. Czyżyk), R. Jaszczyk (46' P. Lach), K. Szweda (85' B. Górecki), J. Turkowiak, S. Kraczkowski, M. Chudziński

Rezerwowi: R. Pażądka-Lipiński, M. Massel, A. Czyżyk, P. Lach, B. Górecki, M. Olszewski, S. Jaworski.

Żółta kartka: M. Chudziński