PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Derby dla "Sparty" Złotów!

W meczach derbowych będzie zawsze dużo emocji i tak było w Złotowie, pomiędzy "Spartą" Złotów a "Polonią" Jastrowie tym  bardziej iż w zespole gości grają obecnie dwaj wychowankowie "Sparty" i trenera Andrzeja Bednarka. Jakub Wiśniewski dał prowadzenie zespołowi "Polonii" już w '7 minucie meczu, potężnym strzałem z 40 metra boiska, ładując piłkę do bramki gospodarzy. Zespół gospodarzy zaskoczony prowadzeniem gości grał bardzo chaotycznie, gra się nie "kleiła", co wykorzystywali goście po indywidualnej akcji w polu karnym w '23 minucie meczu, brat Jakuba - Jędrzej Wiśniewski podwyższając wynik na 2:0 dla Jastrowia. W I połowie meczu gra nie szła dwóm defensywnym pomocnikom "Sparty". Błędy w linii środkowej muszą naprawiać stoperzy.
W '26 minucie Michał Massel czysto trafiając w piłkę w polu karnym i wybijając ją na rzut rożny - sędzia główny dyktuje rzut karny dla gości, mógł to być przełomowy moment dla zespołu "Polonii". Jakub Adamski broni karnego i "Sparta" nadal jest w grze. W '34 minucie meczu jak się wydawało kontuzji doznał zawodnik "Sparty" Mateusz Hrycoń, który zostaje odwieziony natychmiast do szpitala (podejrzenie pęknięcia kości piszczelowej). Trener Andrzej Bednarek, z niecierpliwością czeka na przerwę, aby dokonać korekt i zmian w zespole "Sparty". Na boisku pojawiają się Lach Patryk i Szweda Karol, który otrzymuje indywidualne zadanie wyłączenia z gry Jędrzeja Wiśniewskiego. W '52 minucie meczu Tomasz Malczewski zostaje staranowany w polu karnym gości, sędzia dyktuje rzut karny dla "Sparty", który zamienia na bramkę Mateusz Chudziński.Jest 2:1 dla gości.Wzrasta przewaga "Sparty". W '58 minucie meczu popularny "Marszal" indywidualną akcją z prawej strony boiska, kończy strzałem w bliski słupek. Minutę później strzał "Chudego" broni bramkarz gości. Przewaga "Sparty" nadal jest widoczna na boisku, akcję zespołu gospodarzy w '73 minucie meczu kończy bramką Turkowiak Jan i mamy remis! Zespół "Polonii" groźnie kontratakuje stwarzając sobie pozycje do oddania strzału lecz "Sparta" umiejętnie się broni. Jak nie idzie zespołowi  to od czego jest Mateusz Chudziński?! To on ustala wynik meczu na 3:2 dla "Sparty", po składnej akcji z Sylwestrem Kraczkowskim w '78 minucie meczu. Mateusz Chudziński miał jeszcze szansę w '87 minucie lecz jego strzał obronił zawodnik "Polonii" wybijając piłkę z linni bramkowej gości. Kontuzji kolana (więzadło boczne) doznał zawodnik "Polonii" Jastrowie Bartłomiej Czajka, w "Sparcie" jak się później okazało mocnego zbicia podudzia doznał Mateusz Hrycoń, życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

Skład "Sparty" Złotów:
J. Adamski, M. Sobek, M. Massel, M. Pinkowski, M. Hrycoń('35 W.Fertikowski), T. Malczewski('72 A.Czyżyk),
R. Jaszczyk('46 P. Lach), S. Jaworski('46 K.Szweda), J. Turkowiak, S. Kraczkowski, M. Chudziński.

 

 

Rezerwa "Sparty" Złotów:
R. Pażądką - Lipiński, W. Fertikowski, A. Czyżyk, P. Lach, K. Szweda, B. Górecki, M. Olszewski.

 

Kartki: R. Jaszczyk x 1 żółta, M. Chudziński x 1 żółta, T. Malczewski x 1 żółta, S. Kraczkowski x 1 żółta, A. Czyżyk x 1 żółta.

 

 

Link do galerii zdjęć z meczu:
https://picasaweb.google.com/107063588169687101441/SpartaJastrowie

Autor:Bedi

Komentarze

A głupek napisał...

2014-05-22 00:55

http://www.zlotowskie.pl/sparta-wygrala-kibice-przegrali,13970.html
J23

2014-05-19 17:52

kto rzadzi w powiecie SPARTA ZLOTOW