PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Klęska seniorów na zakończenie sezonu

Suma błędów całego sezonu - tak można określić grę defensywy i bramkarza Sparty Złotów w meczu z Pogonią Łobżenica. Był to ostatni mecz w rozgrywkach 2013/14 w którym trener Andrzej Bednarek nie mógł w pełni wykorzystać wszystkich zawodników w pełnym wymiarze czasowym: Hrycoń Mateusz, Turkowiak Jan, którzy w niedzielę wspomogli zespół juniorów w walce o I miejsce juniorów starszych w meczu z Notecią Rosko pokonując przeciwników 4-0, (w Złotowie było 3-2 dla zespołu Sparty - przyp. red.).

Do 20 minuty meczu brak było sytuacji bramkowych zarówno ze strony Sparty i Pogoni. Chwilę później po dośrodkowaniu piłki w pole karne zespołu Łobżenicy Sylwester Kraczkowski zderzył się z bramkarzem gospodarzy i obaj musieli  opuścić boisko. Kontuzjowanego bramkarza Pogoni zastąpił zawodnik z pola - Marek Fąs. W 30 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Zbyt wysoko ustawionego Adamskiego przelobował łobżeniczanin. W 39 minucie meczu Paweł Wachowiak wykorzystał nieporozumienie w szykach obronnych Sparty i było 2-0 dla Łobżenicy.

Sparta obudziła się w 41 minucie kiedy to faulowany w polu karnym Mateusz Chudziński sam wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Malczewski ze stałego fragmentu gry i mecz rozpoczął się na nowo.

W II połowie meczu trener Andrzej Bednarek wprowadził zmiany - z boiska zeszli Adrian Czyżyk i Mateusz Hrycoń. Kluczowa sytuacja meczu, która miałą wpływ na ostateczny wynik zaistniała pomiędzy 60, a 64 minutą meczu, kiedy to zespół Sparty dwukrotnie przepisowo pakował piłkę w bramce gospodarzy jednak asystent sędziego głównego dwa razy uniósł chorągiewkę w górę dopatrójąc się pozycji spalonej oraz ręki! Nawet kibice z Łobżenicy podśmiechiwali się pod nosem z absurdalnych decyzji sędziego bocznego. Niestety sflustrowany wydarzeniami na boisku Mateusz Chudziński w ciągu 4 minut otrzymał 2 żółte kartki i w konsekwencji czerwoną osłabiając zespół Sparty. Minutę później nasz zespół stracił bramkę i było 3:2 dla gospodarzy. W 75 minucie ex-spartanin Karol Jurek podwyższa wynik na 4-2. To nie koniec bramek dla łobżeniczan, gdyż chwilę później po samobójczym golu naszego zawdonika było już 5-2. W 76 minucie meczu duet Turkowiak - Szweda, przeprowadzają ładną akcję zmieniając rozmiary porażkina 3-5. W 80 minucie meczu kolejny błąd popełnia Jakub Adamski, który znowu wychodzi zbyt głęboko w pole gry, a doświadczony zawodnik gospodarzy Paweł Wachowiak ustala wynik meczu na 6-3 dla Łobżenicy.

Na pocieszenie nasz zespół w sezonie 2013/14 zajął dobre III miejsce - rok wcześniej było to VI miejsce.
Zawodnicy Sparty oraz kierownictwo drużyny pragnie podziękować wszystkim kibicom, którzy licznie uczestniczyli w meczach naszego zespołu.

Pogoń Łobżenica - Sparta Złotów 6-3 (2-2)

Bramki dla Sparty: M. Chudziński, T. Malczewski, J. Turkowiak

Autor:sparta