PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Pięściarze brali udział w GP w Ostródzie

Był to pierwszy start naszych zawodników w tak poważnym turnieju w wieku od 18 do 34 lat. Grand Prix to cykl czterech turniejów, a zarazem eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski rocznika 1990/94 oraz do Mistrzostw Polski Seniorów od 18 do 34 roku życia. W Ostródzie wystartowało 130 zawodników z 47 klubów z 14 okręgów bokserskich.

Spartę reprezentowali Paweł Miszczak, Marcin Piejek i Przemysław Pikulik i to właśnie Przemek po wygraniu dwóch walk dotarł do półfinału, gdzie uległ zawodnikowi z Poznania. Przemek startował w kat. 81kg do której zgłosiło się 22 zawodników. Do Mistrzostw Polski zakwalifikuje się najlepsza ósemka w kraju.

Wyniki walk:
Czwartek - Przemysław Pikulik - Mateusz Kowalczyk (Kleofas Katowice) 3-0 
Piątek - Przemysław Pikulik - Szymon Kosman (Garda Gierałtowice) W.O.
Sobota półfinał - Przemysław Pikulik - Michał Gerlecki (PKB Poznań) 0-3  

 

Jak powiedział po turnieju trener Tetzlaff -"półfinałowy rywal Przemka to medalista Mistrzostw Polski Seniorów, czołowy zawodnik w kraju kategorii półciężkiej i ciężkiej oraz reprezentant WSB World Series Boxing Hussars-Poland."

 

Kolejni nasi zawodnicy trafili w pierwszych walkach również na czołowych zawodników kraju i tak Marcin Piejek kat. 75kg stoczył bardzo zacięty pojedynek z Arkadiuszem Szwedowiczem ze  Skorpiona Szczecin jednak uległ 0-3. Ostatni nasz reprezentans Paweł Miszczak kat.56 uległ jednogłośnie na punkty Marcinowi Kłosowskiemu z Pomorzanina Toruń. 

 

Kolejne Grand Prix 14-17.02.2013 w Gdańsku ale wcześniej czekają nas jeszcze bokserskie emocje w Złotowie na które już teraz bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Podziękowania dla Starostwa Złotowskiego za użyczenie samochodu wraz z kierowcą do Ostródy, a zawodnikom towarzyszył złotowski sędzia - Czesław Trusiński. 

Autor:sparta

Komentarze