PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Seniorzy zapewnili sobie "pudło"

Sprawy losowe wykluczyły niektórych zawodników Sparty z udziału w meczu przeciwko zespołowi z Wysokiej. Trener Bednarek miał wiele dylematów z uwagi na krótką ławkę rezerwowych zagrożenia kartkami oraz I finałowy mecz juniorów, który odbędzie się we wtorek 17 czerwca o godzinie 18.00 z Notecią Rosko aby wspomóc kadrowo zespół trenera Karola Szwedy. W zespole gości nie zagrał także grający trener GLKS Wysoka Tomasz Miedziński (były zawodnik Sparty), którego z gry wykluczyła kontuzja. Dużym osłabieniem w szeregach gości była także absencja czołowego snajpera Mateusza Tatery, który w tym dniu zmieniał stan cywilny. Zespół Sparty składa mu najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze życia.

Wracając do meczu - specyficzne boisko i warunki pogodowe - wiatr wiejący na jedną stronę bramki miały istotny wpływ na przebieg spotkania. Spartanie grając I połowę z wiatrem stwarzali sobie o wiele więcej sytuacji bramkowych od zespołu z Wysokiej. Już w 2 minucie meczu po egzekwowanym rzucie rożnym Sylwester Kraczkowski skierował piłkę głową do bramki zespołu GLKS i było 1:0 dla złotowian. Nasza drużyna stwarzała sobie kolejne sytuacje bramkowe ale Mateusz Chudziński, Jan Turkowiak, Przemysław Jaworski i Michał Massel minimalnie pudłowali, bronił bramkarz z Wysokiej lub piłka trafiała w słupek. Spartanie umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy, którzy także kilka razy groźnie atakowali.

W II połowie meczu optyczną przewagę posiadali gospodarze, co spowodowane było "grą z wiatrem" i chęcią wyrównania. Nasi zawodnicy ograniczyli się do gry z kontry lecz nie potrafili wykorzystać stwarzanych sytuacji. Bramka gospodarzy była jak "zaczarowana". Mimo licznych ataków gospodarzy 3 punkty pojechały do Złotowa tym samym przed ostatnią kolejką, którą rozegramy w Łobżenicy podopieczni trenera Bednarka tracą 1 punkt do zawodników z Połajewa, którzy podejmą u siebie zespół z Szamocina. Bez względu na wyniki ostratniej kolejki nasi piłkarze zapewnili sobie miejsce na podium.

 

GLKS Wysoka - Sparta Złotów 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 S. Kraczkowski (2')

 

Skład Sparty: J. Adamski, W. Fertikowski, G. Kasak, M. Massel, M. Pinkowski, T. Malczewski (70' M. Długosz), R. Jaszczyk, P. Jaworski, J. Turkowiak, S. Kraczkowski, M. Chudziński

 

Rezerwa Sparty: R. Pażądka-Lipiński, M. Długosz, M. Hrycoń

 

Żółte kartki: M. Massel, J. Adamski, W. Fertikowski.

Autor:sparta

Komentarze

kibic

2014-06-15 19:20

kto to pisze można wiedzieć?